Αυτό είναι το πλήρες πρόγραμμα της Super League!

Share:

Η Super League της περιόδου 2021/22 ανοίγει την αυλαία της το Σαββατοκύριακο 11-12 Σεπτεμβρίου, έπειτα από ένα αρκετά «ταραγμένο» καλοκαίρι, που οδήγησε στην αναβολή των δύο πρώτων αγωνιστικών του Αυγούστου (21-22 και 28-29/08), λόγω της ασυμφωνίας των ομάδων στο θέμα των τηλεοπτικών.

Βάσει του αναπρογραμματισμού που έγινε, η Λίγκα ανακοίνωσε την Πέμπτη (09/09) πως το νέο πρωτάθλημα θα ολοκληρωθεί στις 15 Μαΐου, ενώ έξι ημέρες αργότερα θα πραγματοποιηθεί ο τελικός του Κυπέλλου Ελλάδας.

Ο πρώτος γύρος ολοκληρώνεται στις 11-12 Δεκεμβρίου, η κανονική περίοδος στις 05-06 Μαρτίου, ενώ τα playoffs και play-outs θα ξεκινήσουν μια εβδομάδα αργότερα (12-13 Μαρτίου). Εμβόλιμα θα διεξαχθούν οι ακόλουθες τέσσερις αγωνιστικές: 3η (22-23 Σεπτεμβρίου), 14η (15-16 Δεκεμβρίου), 16η (5-6 Ιανουαρίου) και 21η (2-3 Φεβρουαρίου).

Συνοπτικά το πρόγραμμα του νέου πρωταθλήματος:

1η Αγωνιστική (11-12 Σεπτεμβρίου)

ΑΕΚ – Ιωνικός
Άρης – ΟΦΗ
Βόλος – Λαμία
Ολυμπιακός – Ατρόμητος
Παναθηναϊκός – Απόλλων Σμύρνης
Παναιτωλικός – Αστέρας
ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Γιάννινα

2η Αγωνιστική (18-19 Σεπτεμβρίου)

ΠΑΣ Γιάννινα – Παναθηναϊκός
Απόλλων Σμύρνης – Βόλος
Αστέρας Τρίπολης – ΠΑΟΚ
Ατρόμητος – Παναιτωλικός
Ιωνικός – Άρης
ΟΦΗ – ΑΕΚ
Λαμία – Ολυμπιακός

3η αγωνιστική (22-23 Σεπτεμβρίου)

ΑΕΚ – Λαμία
Άρης – Παναθηναϊκός
Βόλος – Ατρόμητος
Ιωνικός – ΠΑΣ Γιάννινα
Ολυμπιακός – Απόλλων Σμύρνης
ΟΦΗ – Αστέρας Τρίπολης
Παναιτωλικός – ΠΑΟΚ

4η αγωνιστική (25-26 Σεπτεμβρίου)

ΠΑΣ Γιάννινα – ΟΦΗ
Απόλλων Σμύρνης – Ιωνικός
Αστέρας Τρίπολης – Ολυμπιακός
Ατρόμητος – Άρης
Παναθηναϊκός – Βόλος
ΠΑΟΚ – ΑΕΚ
Λαμία – Παναιτωλικός

5η αγωνιστική (2-3 Οκτωβρίου)

Άρης – Απόλλων Σμύρνης
Ατρόμητος – ΠΑΣ Γιάννινα
Βόλος – Αστέρας Τρίπολης
Ιωνικός – Λαμία
Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός
ΟΦΗ – ΠΑΟΚ
Παναιτωλικός – ΑΕΚ

6η αγωνιστική (16-17 Οκτωβρίου)

ΑΕΚ – Ατρόμητος
ΠΑΣ Γιάννινα – Ολυμπιακός
Απόλλων Σμύρνης – Αστέρας Τρίπολης
Παναθηναϊκός – Ιωνικός
Παναιτωλικός – ΟΦΗ
ΠΑΟΚ – Βόλος
Λαμία – Άρης

7η αγωνιστική (23-24 Οκτωβρίου)

Απόλλων Σμύρνης – ΠΑΣ Γιάννινα
Άρης – Παναιτωλικός
Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός
Ατρόμητος – Ιωνικός
Βόλος – ΑΕΚ
Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ
ΟΦΗ – Λαμία

8η αγωνιστική (30-31 Οκτωβρίου)

ΑΕΚ – Άρης
ΠΑΣ Γιάννινα – Αστέρας Τρίπολης
Ιωνικός – Βόλος
Παναθηναϊκός – ΟΦΗ
Παναιτωλικός – Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ – Απόλλων Σμύρνης
Λαμία – Ατρόμητος

9η αγωνιστική (6-7 Νοεμβρίου)

ΠΑΣ Γιάννινα – Παναιτωλικός
Απόλλων Σμύρνης – ΑΕΚ
Αστέρας Τρίπολης – Λαμία
Βόλος – Άρης
Ολυμπιακός – Ιωνικός
ΟΦΗ – Ατρόμητος
Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ

10η αγωνιστική (20-21 Νοεμβρίου)

ΑΕΚ – Ολυμπιακός
Άρης – ΠΑΣ Γιάννινα
Ατρόμητος – ΠΑΟΚ
Βόλος – ΟΦΗ
Ιωνικός – Αστέρας Τρίπολης
Παναιτωλικός – Απόλλων Σμύρνης
Λαμία – Παναθηναϊκός

11η αγωνιστική (27-28 Νοεμβρίου)

ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΕΚ
Απόλλων Σμύρνης – Λαμία
Αστέρας Τρίπολης – Ατρόμητος
Ολυμπιακός – Βόλος
ΟΦΗ – Ιωνικός
Παναθηναϊκός – Παναιτωλικός
ΠΑΟΚ – Άρης

12η αγωνιστική (4-5 Δεκεμβρίου)

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός
Άρης – Αστέρας Τρίπολης
Ατρόμητος – Απόλλων Σμύρνης
Βόλος – Παναιτωλικός
Ιωνικός – ΠΑΟΚ
ΟΦΗ – Ολυμπιακός
Λαμία – ΠΑΣ Γιάννινα

13η αγωνιστική (11-12 Δεκεμβρίου)

ΠΑΣ Γιάννινα – Βόλος
Απόλλων Σμύρνης – ΟΦΗ
Αστέρας Τρίπολης – ΑΕΚ
Ολυμπιακός – Άρης
Παναθηναϊκός – Ατρόμητος
Παναιτωλικός – Ιωνικός
ΠΑΟΚ – Λαμία

14η αγωνιστική (15-16 Δεκεμβρίου)

ΠΑΣ Γιάννινα – ΠΑΟΚ
Απόλλων Σμύρνης – Παναθηναϊκός
Αστέρας Τρίπολης – Παναιτωλικός
Ατρόμητος – Ολυμπιακός
Ιωνικός – ΑΕΚ
ΟΦΗ – Άρης
Λαμία – Βόλος

15η αγωνιστική (18-19 Δεκεμβρίου)

AΕΚ – ΟΦΗ
Άρης – Ιωνικός
Βόλος – Απόλλων Σμύρνης
Ολυμπιακός – Λαμία
Παναθηναϊκός – ΠΑΣ Γιάννινα
Παναιτωλικός – Ατρόμητος
ΠΑΟΚ – Αστέρας Τρίπολης

16η αγωνιστική (5-6 Ιανουαρίου)

ΠΑΣ Γιάννινα – Ιωνικός
Απόλλων Σμύρνης – Ολυμπιακός
Αστέρας Τρίπολης – ΟΦΗ
Ατρόμητος – Βόλος
Παναθηναϊκός – Άρης
ΠΑΟΚ – Παναιτωλικός
Λαμία – ΑΕΚ

17η αγωνιστική (8-9 Ιανουαρίου 2022)

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ
Άρης – Ατρόμητος
Βόλος – Παναθηναϊκός
Ιωνικός – Απόλλων Σμύρνης
Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης
ΟΦΗ – ΠΑΣ Γιάννινα
Παναιτωλικός – Λαμία

18η αγωνιστική (15-16 Ιανουαρίου 2022)

ΑΕΚ – Παναιτωλικός
ΠΑΣ Γιάννινα – Ατρόμητος
Απόλλων Σμύρνης – Άρης
Αστέρας Τρίπολης – Βόλος
Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ – ΟΦΗ
Λαμία – Ιωνικός

19η αγωνιστική (22-23 Ιανουαρίου 2022)

Άρης – Λαμία
Αστέρας Τρίπολης – Απόλλων Σμύρνης
Ατρόμητος – ΑΕΚ
Βόλος – ΠΑΟΚ
Ιωνικός – Παναθηναϊκός
Ολυμπιακός – ΠΑΣ Γιάννινα
ΟΦΗ – Παναιτωλικός

20η αγωνιστική (29-30 Ιανουαρίου 2022)

ΑΕΚ – Βόλος
ΠΑΣ Γιάννινα – Απόλλων Σμύρνης
Ιωνικός – Ατρόμητος
Παναθηναϊκός – Αστέρας Τρίπολης
Παναιτωλικός – Άρης
ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός
Λαμία – ΟΦΗ

21η αγωνιστική (2-3 Φεβρουαρίου 2022)

Απόλλων Σμύρνης – ΠΑΟΚ
Άρης – ΑΕΚ
Αστέρας Τρίπολης – ΠΑΣ Γιάννινα
Ατρόμητος – Λαμία
Βόλος – Ιωνικός
Ολυμπιακός – Παναιτωλικός
ΟΦΗ – Παναθηναϊκός

22η αγωνιστική (5-6 Φεβρουαρίου 2022)

ΑΕΚ – Απόλλων Σμύρνης
Άρης – Βόλος
Ατρόμητος – ΟΦΗ
Ιωνικός – Ολυμπιακός
Παναιτωλικός – ΠΑΣ Γιάννινα
ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός
Λαμία – Αστέρας Τρίπολης

23η αγωνιστική (12-13 Φεβρουαρίου 2022)

ΠΑΣ Γιάννινα – Άρης
Απόλλων Σμύρνης – Παναιτωλικός
Αστέρας Τρίπολης – Ιωνικός
Ολυμπιακός – ΑΕΚ
ΟΦΗ – Βόλος
Παναθηναϊκός – Λαμία
ΠΑΟΚ – Ατρόμητος

24η αγωνιστική (19-20 Φεβρουαρίου 2022)

ΑΕΚ – ΠΑΣ Γιάννινα
Άρης – ΠΑΟΚ
Ατρόμητος – Αστέρας Τρίπολης
Βόλος – Ολυμπιακός
Ιωνικός – ΟΦΗ
Παναιτωλικός – Παναθηναϊκός
Λαμία – Απόλλων Σμύρνης

25η αγωνιστική (26-27 Φεβρουαρίου 2022)

ΠΑΣ Γιάννινα – Λαμία
Απόλλων Σμύρνης – Ατρόμητος
Αστέρας Τρίπολης – Άρης
Ολυμπιακός – ΟΦΗ
Παναθηναϊκός – ΑΕΚ
Παναιτωλικός – Βόλος
ΠΑΟΚ – Ιωνικός

26η αγωνιστική (5-6 Μαρτίου 2022)

ΑΕΚ – Αστέρας Τρίπολης
Άρης – Ολυμπιακός
Ατρόμητος – Παναθηναϊκός
Βόλος – ΠΑΣ Γιάννινα
Iωνικός – Παναιτωλικός
ΟΦΗ – Απόλλων Σμύρνης
Λαμία – ΠΑΟΚ

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ PLAY-OFFS KAI PLAY-OUTS

1η Αγωνιστική: 12-13 Μαρτίου 2021

2η Αγωνιστική: 19-20 Μαρτίου 2021

3η Αγωνιστική: 02-03 Απριλίου 2021

4η Αγωνιστική: 09-10 Απριλίου 2021

5η Αγωνιστική: 16-17 Απριλίου 2021

6η Αγωνιστική: 20-21 Απριλίου 2021

7η Αγωνιστική: 30 Απριλίου-1 Μαΐου 2021

8η Αγωνιστική: 07-08 Μαΐου 2021

9η Αγωνιστική: 11 Μαΐου 2021

10η Αγωνιστική: 14-15 Μαΐου 2021

πηγή: ertnews

Share:

Leave a reply